Firma Trane wprowadza pompy ciepła serii Exergy o wydajności grzewczej do 120 stopni Celsjusza

Nowe pompy ciepła z serii Exergy wydobywają i odzyskują energię odpadową i zapewniają wysokowydajne ogrzewanie w procesach przemysłowych, budynkach i sieciach ciepłowniczych.

Bruksela, 15 grudnia 2021 r. – Trane®, czyli wiodący światowy dostawca rozwiązań i usług w zakresie komfortu wewnętrznego oraz marka Trane Technologies kontynuują ścieżkę elektryfikacji ogrzewania i poszerzyły dziś swoje portfolio rozwiązań grzewczych o nową serię Exergy firmy Trane.
Agregaty serii Exergy zapewniają wydajność grzewczą do 120 stopni Celsjusza i mogą zastąpić kotły olejowe i gazowe w procesach przemysłowych, budynkach i zastosowaniach ciepłowniczych.

Agregaty serii Exergy firmy Trane zapewniają najwyższą temperaturę wytwarzanego ciepła na rynku i mogą pozyskiwać energię z naturalnej wody, ścieków lub procesów przemysłowych w zakresie temperatur od -20 stopni Celsjusza do +45 stopni Celsjusza. Zapewnia to klientom elastyczność operacyjną i poszerza zakres zastosowań, w których energia ta może być odzyskiwana, wydobywana i wykorzystywana jako źródło wydajnego i przyjaznego dla środowiska ogrzewania.

Nowe agregaty serii Exergy firmy Trane są produkowane we współpracy z fińską firmą energetyczną Oilon oraz firmą Cleantech z ponad 60-letnim doświadczeniem w wytwarzaniu ciepła dla domów i dużych budynków mieszkalnych, sieci ciepłowniczych oraz dla różnych procesów przemysłowych.

Jose La Loggia, prezes firmy Trane na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, „Dla firmy Trane zmniejszenie intensywności zużycia energii jest naczelną zasadą we wszystkich naszych działaniach. Zrównoważona elektryfikacja ogrzewania i chłodzenia przybliża nas o krok do sukcesu w zmianie branży i poprawie jakości powietrza w europejskich miastach i wokół nich. Naszym celem jest zmiana. A dzisiaj, dzięki partnerstwu z firmą Oilon, rozwijamy elektryfikację konwencjonalnych systemów grzewczych. Rozszerzając teraz ofertę grzewczą firmy Trane o nową serię Exergy, dajemy naszym klientom w Europie możliwość wyboru spośród najszerszej gamy zrównoważonych rozwiązań grzewczych na rynku”.

Erik van Oossanen, menedżer oferty w Trane Europe, „Społeczności, budynki i przemysł generują ogromne ilości ciepła odpadowego, które zawiera cenną energię.  Dzięki serii Exergy firmy Trane nasi klienci, którzy chcą zmniejszyć swój ślad węglowy i koszty operacyjne, zyskują nowe możliwości ekstrakcji i ponownego wykorzystania tej nadmiernej energii do czystego i wydajnego energetycznie ogrzewania w tradycyjnie wysokoemisyjnych zastosowaniach”.

Nowe pompy ciepła serii Exergy firmy Trane są dostępne w mocach od 30 do 2000 kW i posiadają czynnik chłodniczy R-1234ze o niemal zerowym współczynniku ocieplenia globalnego (GWP). Technologia zapewnia do 400% wyższą sprawność w porównaniu z większością kotłów na paliwa kopalne i jest przeznaczona do:

  • odzyskiwania ciepła odpadowego w instalacjach chłodniczych w celu wytwarzania ciepłej wody i zastępowania cennej energii pierwotnej;
  • odzyskiwania ciepła ze ścieków komunalnych lub przemysłowych, które następnie można wykorzystać w procesach przemysłowych lub skierować do sieci ciepłowniczej;
  • wykorzystywania energii cieplnej z gruntu do ogrzewania, zastępując zewnętrzne źródła ciepła;
  • wykorzystywania ciepła z parowników, chłodni kominowych, suszarni itp., które w procesach przemysłowych często jest uwalniane do środowiska, i wytwarzania energii cieplnej dla procesów przemysłowych;
  • wydobywania ciepła z powietrza zewnętrznego przy użyciu zewnętrznego agregatu chłodniczego i wykorzystywania go do ogrzewania pomieszczeń, wytwarzania ciepłej wody itp.

Dostarczanie rozwiązań elektrycznych do elektryfikacji ogrzewania jest częścią ogólnego podejścia firmy Trane i marki Trane Technologies do redukcji emisji dwutlenku węgla w przemyśle i na rynkach, w których działają. Pomaga to spełniać Zobowiązania do 2030 r. dotyczące zrównoważonego rozwoju, w tym Gigaton Challenge, którego celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych konsumentów o 1 mld ton metrycznych.

Dodatkowe informacje dotyczące pełnej oferty rozwiązań firmy Trane są dostępne na stronie internetowej www.Trane.eu.

# # #

Informacje o firmach Ingersoll Rand i Trane

Firma Ingersoll Rand (NYSE: IR) podnosi jakość życia, tworząc komfortowe, zrównoważone
i wydajne środowisko. Nasi pracownicy i nasza rodzina marek — w tym Club Car®, Ingersoll Rand®, Thermo King® oraz Trane® — wspólnie pracują nad poprawą komfortu i jakości powietrza w domach i budynkach, przewozu i zabezpieczenia żywności i produktów nietrwałych, ochrony domów i nieruchomości komercyjnych, a także zwiększania wydajności i efektywności produkcji. Prowadzimy wartą 13 miliardów dolarów działalność na skalę globalną, wspierając zrównoważony postęp
i trwałość efektów. Rozwiązania firmy Trane pozwalają zapewnić optymalne warunki
w pomieszczeniach i obejmują szeroką ofertę energooszczędnych instalacji cieplnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, usług budowlanych i wykonawczych, części, wsparcia oraz zaawansowanej kontroli. Dodatkowe informacje są dostępne w witrynach internetowych www.ingersollrand.com lub trane.com.

TraneEurope-Blog_template2_2021.jpg