Firma Trane wprowadza XStream™, nową generację chłodzonych wodą agregatów ze sprężarką śrubową o niezrównanych parametrach

Urządzenia z nowej oferty posiadają funkcję grzania oraz chłodzenia o maksymalnej mocy
do 2,3 MW. Urządzenia są dostępne w czterech różnych poziomach wydajności, której nie dorównują inne agregaty ze sprężarką śrubową dostępne obecnie na rynku.

Bruksela, Belgia, 28 czerwca 2016 r. – Trane, główny globalny dostawca rozwiązań i usług
z zakresu komfortu wewnątrz pomieszczeń oraz marka Ingersoll Rand, wprowadza XStream™, nową gamę chłodzonych wodą agregatów ze sprężarką śrubową, które są obecnie dostępne
w Europie i na Bliskim Wschodzie. Nowa generacja urządzeń chłodniczych jest odpowiedzią
na potrzeby właścicieli budynków poszukujących wysokiej wydajności eksploatacyjnej, wszechstronności zastosowań i optymalnego zwrotu z inwestycji, aby zrekompensować rosnące koszty energii.

Nowa gama produktów XStream oferuje wysoką wydajność do 2,3 MW, której nie dorównują inne chłodnicze urządzenia ze sprężarką śrubową dostępne obecnie na rynku. XStream stanowi niezawodną i wydajną alternatywę dla użytkowników wymagających wysokiej wydajności sezonowej w zastosowaniach krytycznych oraz w budynkach takich jak centra danych, szpitale, instalacje odbioru ciepła, duże budynki biurowe oraz komunalne systemy chłodzenia i ogrzewania.

„Nasza nowa generacja urządzeń chłodniczych Trane XStream to doskonały wybór dla budynków wymagających dużej mocy i wysokiej wydajności energetycznej przy dokładnym spełnieniu dodatkowych wymogów, takich jak ogrzewanie i wysoka zmienność obciążeń” — mówi Erik van Oossanen, kierownik ds. oferty produktowej w Trane. „Gamie XStream nie dorównują inne urządzenia chłodnicze ze sprężarką śrubową dostępne obecnie na rynku. Nasze urządzenia dają klientom możliwość pracy w wysokich temperaturach skraplania do 65°C, a także w temperaturach niskich do -12°C po stronie parownika, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w zastosowaniach związanych ze skraplaniem pary wodnej lub ogrzewaniem wody użytkowej i sanitarnej”.

Elastyczna konstrukcja urządzeń chłodniczych z gamy XStream zapewnia wydajne konfiguracje, które można idealnie dostosować do potrzeb klientów. Należą do nich:

  • Dostępność w czterech poziomach efektywności osiągających współczynnik efektywności energetycznej (EER) i europejski sezonowy współczynnik efektywności energetycznej (ESEER). Wartość netto EER dla modelu XStream XE wynosi 5,72 (5,88 EER brutto), a urządzenie XStream HSE osiąga ESEER o wartości 7,49 netto (7,69 brutto).
  • W serii zastosowano przepływ przeciwprądowy, który znacznie zwiększa efektywność systemu chłodzącego i obniża koszty jego instalacji.
  • Wszystkie rozmiary z konfiguracją podwójnego obwodu zmniejszają zawartość czynnika chłodniczego w obwodzie i dodatkowo zwiększają niezawodność urządzenia.
  • Pełna kompatybilność z zastosowaniem zmiennego przepływu w celu obniżenia zużycia energii.

Funkcje takie jak Trane Adaptive Control™ z opatentowanymi, najlepszymi w branży algorytmami oraz różne możliwości diagnostyczne umożliwiają kierownikom placówek podejmowanie odpowiednich działań i zapobieganie wyłączeniu urządzenia w nietypowych warunkach pracy. Takie aktywne rozwiązania przekładają się na niezawodność niezbędną w zastosowaniach kluczowych
i uzupełniają ją dekady doświadczenia Trane w zakresie technologii sprężarek śrubowych z setkami tysięcy sprężarek działającymi na całym świecie.

Wszystkie urządzenia chłodnicze XStream są poddawane kompleksowemu testowi funkcjonalnemu i walidacji w najnowocześniejszej placówce testowej Trane znajdującej się w Epinal we Francji. Komputerowy program testowy dokładnie sprawdza czujniki, okablowanie, komponenty elektryczne, działanie mikroprocesora, funkcje komunikacyjne oraz działanie zaworu rozprężnego w celu zapewnienia najwyższych standardów jakości.

# # #

Informacje o firmach Ingersoll Rand i Trane
Firma Ingersoll Rand (NYSE: IR) podnosi jakość życia, tworząc komfortowe, zrównoważone i wydajne środowisko. Nasi pracownicy i nasza rodzina marek — w tym Club Car®, Ingersoll Rand®, Thermo King® oraz Trane® — wspólnie pracują nad poprawą komfortu i jakości powietrza w domach i budynkach, przewozu i zabezpieczenia żywności i produktów nietrwałych, ochrony domów i nieruchomości komercyjnych, a także zwiększania wydajności i efektywności produkcji. Prowadzimy wartą 13 miliardów dolarów działalność na skalę globalną, wspierając zrównoważony postęp i trwałość efektów. Rozwiązania firmy Trane pozwalają zapewnić optymalne warunki w pomieszczeniach i obejmują szeroką ofertę energooszczędnych instalacji cieplnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, usług budowlanych i wykonawczych, części, wsparcia oraz zaawansowanej kontroli. Dodatkowe informacje są dostępne w witrynach internetowych www.ingersollrand.com lub trane.com.