Trane rozszerza swoją ofertę klimakonwektorów UniTrane™ o dwie nowe serie produktów kanałowych i nową linię produktów podsufitowych

Nowe klimakonwektory oferują optymalne połączenie wydajności, komfortu akustycznego i kosztów eksploatacji, zapewniając wysoką jakość powietrza oraz komfort wewnątrz budynków

Bruksela, 5 września 2016 r. – Trane, wiodący globalny dostawca usług związanych z komfortem i rozwiązań przemysłowych oraz marka Ingersoll Rand, rozszerzają ofertę klimakonwektorów UniTrane™ o nową serię klimakonwektorów podsufitowych W-Line. Ponadto Trane uaktualnia ofertę UniTrane o dwie nowe serie D-Line i B-Line bardziej kompaktowych produktów kanałowych do zabudowy oferujących większą wydajność
 i niższy poziom hałasu.

Nowe rozwiązania spełniają oczekiwania właścicieli i zarządców budynków szczególnie z branży hotelowej, biurowej i komercyjnej poszukujących sposobów na obniżenie rosnących kosztów energii i zredukowanie całkowitego kosztu własności. Systemy UniTrane są również idealnym rozwiązaniem w projektach zastępczych, w przypadku których klient szuka szybkich i najbardziej opłacalnych instalacji. Wszystkie serie posiadają certyfikat Eurovent i są zgodne z dyrektywą europejską w sprawie produktów związanych z energią (ErP).

– W Trane dążymy do innowacyjności nie tylko po to, aby nadążyć za trendami rynkowymi, ale także aby je wyprzedzić i być o jeden krok do przodu w zaspokajaniu potrzeb naszych klientów – powiedziała Dominique Silva, dyrektor ds. produktu w Trane w Europie. – Rozszerzanie naszej oferty UniTrane oznacza dostarczanie naszym klientom wyborów, które będą odpowiednie do ich zastosowań, łącząc w sobie wysoką wydajność z optymalnym komfortem, niezależnie od tego, czy jest to hotel, biuro czy przestrzeń sklepowa.

Nowe serie UniTrane to:

W-Line: Seria podsufitowa

Łatwe w montażu i użytkowaniu, podobnie jak standardowe klimakonwektory, urządzenia W-Line UniTrane to jednostki podsufitowe dostępne w czterech rozmiarach i w wielu różnych konfiguracjach. Cechują się wydajnością w zakresie od 1,2 kW do 3,8 kW, a ich modułowa konstrukcja pozwala na instalację zaworów dwu- lub trójdrogowych, a także pomp kondensatu w obudowie, bez wpływu na pracę czy rozmiary. Seria W-Line jest dostępna
z konfigurowalnym sterownikiem, ściennym termostatem, pilotem do sterowania na podczerwień lub płytką elektroniczną MB do zarządzania grupowego.

D-Line: Seria produktów kanałowych do zabudowy

Dzięki swojej modułowej konstrukcji modele z nowej serii D-Line są wysoce elastyczne i nadają się do stosowania w kanałach wentylacyjnych o dostępnym ciśnieniu statycznym aż do 80 Pa. Dostępne w czterech różnych obudowach i wersjach zarówno z dwoma, jak i czterema rurami, urządzenia D-Line zwiększają wydajność chłodzenia aż do 8 kW, a wydajność ogrzewania aż do 10 kW, z możliwością dodania dwóch dodatkowych rzędów do celów ogrzewania lub chłodzenia.

Z przepływem powietrza w zakresie od 375 m3/h do 2220 m3/h, D-Line oferuje klientom:

  • Redukcję hałasu aż do 6 dB(A) w porównaniu ze wcześniejszymi produktami.
  • O 20% mniejsze rozmiary w porównaniu ze wcześniejszymi produktami.
  • Aż do 80% oszczędności energii w porównaniu z modelami DFE dzięki wysoce wydajnemu silnikowi EC.

B-Line: Seria produktów kanałowych do zabudowy do zastosowań o wysokim zewnętrznym ciśnieniu statycznym

Modele z serii B-Line są idealne do zastosowań wymagających większej wydajności i aż do 425 Pa dostępnego ciśnienia statycznego. Wszystkie modele są dostępne w wersji dwu- lub czterorurowej jako standardowe fabrycznie montowane rozwiązanie. Seria ta oferuje:

  • Przepływ powietrza w zakresie od 1000 m3/h do 7500 m3/h.
  • Wydajność chłodzenia od 4 do 33 kW.
  • Wydajność ogrzewania od 6 do 61 kW.

Wszystkie nowe jednostki UniTrane są kompatybilne z szerokim asortymentem urządzeń sterujących, już dostępnych w seriach kasetonowych i w obudowach UniTrane.

# # #

Informacje o firmach Ingersoll Rand i Trane

Firma Ingersoll Rand (NYSE: IR) podnosi jakość życia, tworząc komfortowe, zrównoważone
i wydajne środowisko. Nasi pracownicy i nasza rodzina marek — w tym Club Car®, Ingersoll Rand®, Thermo King® oraz Trane® — wspólnie pracują nad poprawą komfortu i jakości powietrza w domach i budynkach, przewozu i zabezpieczenia żywności i produktów nietrwałych, ochrony domów i nieruchomości komercyjnych, a także zwiększania wydajności i efektywności produkcji. Prowadzimy wartą 13 miliardów dolarów działalność na skalę globalną, wspierając zrównoważony postęp i trwałość efektów. Rozwiązania firmy Trane pozwalają zapewnić optymalne warunki w pomieszczeniach i obejmują szeroką ofertę energooszczędnych instalacji cieplnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, usług budowlanych i wykonawczych, części, wsparcia oraz zaawansowanej kontroli. Dodatkowe informacje są dostępne w witrynach internetowych www.ingersollrand.com lub trane.com.