Trane wprowadza Airfinity™, nową ofertę wysokowydajnych dachowych central klimatyzacyjnych

Nowa gama lekkich i kompaktowych dachowych central klimatyzacyjnych Trane zaprojektowanych i wyprodukowanych w celu zapewnienia łatwej instalacji i lepszej wydajności eksploatacyjnej i energetycznej

Bruksela, Belgia, 30 czerwca 2016 r. – Trane, główny globalny dostawca rozwiązań i usług z zakresu komfortu wewnątrz pomieszczeń oraz marka Ingersoll Rand, wprowadza Airfinity™, pełną nową ofertę dachowych central klimatyzacyjnych HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) zgodnych z rozporządzeniami unijnymi EcoDesign, które mają zostać niedługo wprowadzone,
w tym z dyrektywą EcoDesign 2018 oraz zmniejszających koszty eksploatacji i instalacji.

Nowe urządzenia Airfinity to oferta lekkich, kompaktowych i modułowych urządzeń HVAC kompatybilnych z technologią bezprzewodową, które są gotowe do użycia natychmiast po podłączeniu (konfiguracja „podłącz i używaj”). Celem tej oferty jest zapewnienie oszczędności czasu i obniżenie kosztów wymiany i poprawy wydajności istniejących budynków w Europie, które wymagają elastycznych rozwiązań spełniających różne potrzeby obiektów użyteczności publicznej.

„Celem naszej nowej oferty wentylacyjnych central dachowych było zapewnienie elastyczności. Urządzenia są przyjazne dla użytkownika i zapewniają łatwą instalację, obsługę i konserwację” — mówi Dominique Silva, kierownik ds. produktów jednostkowych w Trane w Europie. „Produkty Airfinity umożliwiają znaczne oszczędności czasu i pieniędzy naszych klientów podczas modernizacji, co jest szczególnie ważne w obiektach takich jak restauracje, kina i supermarkety,
w których instalację, konserwację i wymianę sprzętu należy wykonać w krótkim czasie, tak aby nie miało to wpływu na godziny otwarcia”.

Nowe centrale dachowe Airfinity o mocy od 40 do 250 kW zostały wyposażone w wiele innowacyjnych ulepszeń, które przyczyniają się do oszczędności energii i obniżenia kosztów eksploatacji systemu. Należą do nich:

  • Efektywność sezonowa (ESSER) o wartości do 3,5, zgodna z rozporządzeniami europejskimi 2018 (EcoDesign), które nakładają obowiązek spełnienia minimalnych wymogów dotyczących efektywności przy obciążeniu częściowym.
  • Sprężarki wielospiralne o wysokiej wydajności pracujące w celu zapewnienia wysokiej wydajności pracy przy obciążeniu pełnym i częściowym dzięki regulacji wydajności.
  • Regulacja prędkości pracy wentylatorów wewnętrznych zapewniająca bardziej cichą, płynną i wydajną pracę.
  • Rozwiązania w zakresie „free-coolingu” i odzysku ciepła obniżające całkowity koszt eksploatacji. W module odzysku ciepła zastosowano najlepszą w swojej klasie technologię wymiennika obrotowego, który zwraca się w niespełna rok od zakupu, w typowych zastosowaniach wymagających doprowadzenia świeżego powietrza, takich jak kina, restauracje, magazyny itp. Przeznaczony do instalacji typu „podłącz i używaj” bez konieczności stosowania dodatkowej ramy dachowej.
  • Lepsza jakość powietrza dzięki wysokiemu poziomowi filtrowania (klasa filtrów do F9) i podwójnym panelom ściennym.

# # #

Informacje o firmach Ingersoll Rand i Trane

Firma Ingersoll Rand (NYSE: IR) podnosi jakość życia, tworząc komfortowe, zrównoważone i wydajne środowisko. Nasi pracownicy i nasza rodzina marek — w tym Club Car®, Ingersoll Rand®, Thermo King® oraz Trane® — wspólnie pracują nad poprawą komfortu i jakości powietrza w domach i budynkach, przewozu i zabezpieczenia żywności i produktów nietrwałych, ochrony domów i nieruchomości komercyjnych, a także zwiększania wydajności i efektywności produkcji. Prowadzimy wartą 13 miliardów dolarów działalność na skalę globalną, wspierając zrównoważony postęp i trwałość efektów. Rozwiązania firmy Trane pozwalają zapewnić optymalne warunki w pomieszczeniach i obejmują szeroką ofertę energooszczędnych instalacji cieplnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, usług budowlanych i wykonawczych, części, wsparcia oraz zaawansowanej kontroli. Dodatkowe informacje są dostępne w witrynach internetowych www.ingersollrand.com lub trane.com.