Trane Akustik Çözümler

Sisteminizi Çevreye Entegre Edin

 

Akustik Çözümler

Var olan HVAC ekipmanı kabul edilemeyen bir gürültü kaynağı olabilir. Orijinal ses düzeyi gereksinimleri karşılanmış olsa bile, chiller'ın çalıştığı ortam değişmiş olabilir. Genellikle bu durum şunların sonucudur:

  • Kurulum etrafındaki yeni inşaat işi
  • Sistem için daha zorlu çalışma koşulları
  • Çevresel gürültü düzenlemelerinin değişmesi
  • Binadaki gürültü kirliliği toleransında azalma

Bir chiller artık memnun etmiyorsa, çözüme yönelik bir eylemde bulunmanın zamanı gelmiştir. Trane, uygulamanın ticari, klinik, konaklama ve endüstri gibi belirli gereksinimlerine göre özel bir çözüm sunma kapasitesine sahiptir.

Çeşitli Çözümler

Trane gürültü azaltma çözümleri, var olan sistemin, çalışma ortamının ve gerekli gürültü azaltma seviyesinin kapsamlı bir değerlendirmesine bağlıdır. Ses emisyonunun kaynaklarını değerlendirerek, en etkili çözüm seçilebilir.

Kompresör ses muhafazası: Yarattığı gürültüyü emmek için kompresör etrafına amaca uygun tasarlanmış bir muhafaza takılabilir.

Fan hızı azaltma: Hızlı dönen fanların yarattığı hava sıkıntısı, gürültü seviyesini artıran önemli etmenlerindendir. Özel düşük gürültülü ve düşük hızlı fanlar takılabilir.

Gece saati ayarları: Geceleri gürültü en rahatsız edici düzeydedir ancak HVAC talepleri de genellikle daha düşüktür. Ses emisyonları, karanlık saatlerde fan hızı düşürülerek azaltılabilir.

Kompresör tahliye susturucusu: Tıpkı bir arabanın susturucusunun motor egzozunun gürültüsünü zalttığı gibi, amaca yönelik tasarlanan susturucular da HVAC sisteminin kompresör tahliyesine takılabilir. Bunlar, gürültünün emilmesi için dahili emici bölmeleri kullanarak chiller performansı optimizasyonu üzerindeki kısıtlamaları en aza indirir.

Akustik duvar ses bariyerleri veya tam ekipman muhafazası: Bu çözümler, yukarıda bahsedilen yaklaşımlar makul olmadığında kullanılacak çeşitli alternatifl erdir.

 

Lütfen bizimle iletişime geçiniz