Otomatik Boru Temizleme

Isı eşanjörlerinin maksimum verimlilikte çalışması için çok önemlidir

 

HVAC sisteminizin ısı eşanjörünün daimi şekilde maksimum verimlilikte çalışmasını sağlayın

Su tabanlı soğutma sistemleri, artan enerji kullanımı ve yüksek işletme maliyetleri ile sonuçlanacak ve verimlilikte düşüşe neden olacak ısı eşanjörü yüzeylerinde tortu oluşumu riski ile karşı karşıyadır. Araştırmalar gösteriyor ki kondenser borularındaki sadece 0,6 mm tortu tabakası chiller ısı transferi verimliliğini %34 azaltmakta ve enerji tüketimini %21 artırmaktadır. 

Trane otomatik boru temizleme sistemi, ısı eşanjörü yüzeylerinde tortu oluşumunu tamamen engellemek amacıyla sürekli çalışan benzersiz bir hidro mekanik temizleme sistemidir.

Sonuç: İşletme kapasitesi ve verimlilik sürekli olarak maksimum seviyede tutulur, bu da genel enerji tüketimini düşürür. Ve yüksek maliyetli ve zaman kaybına sebep olan kimyasal temizleme için HVAC sisteminizin kapatılmasına kesinlikle gerek kalmaz. 

Hızlı, basit montaj Teslimat öncesinde tüm kontrol cihazlarının fabrikada monte edilmiş olması sebebiyle, Trane otomatik boru temizleme sistemini tercih ettiğinizde hızlı ve problemsiz bir kurulumun faydalarını göreceksiniz. Sahada sistem kontrol cihazlarının montajı ve test edilmesi için zaman kaybedilmemesi amacıyla her şey sisteme bağlı ve kullanıma hazırdır. 

Trane otomatik boru temizleme – faydaları:

İşletmede yüksek verimlilik: chiller sürekli olarak optimum verimlilikte çalışır, bu da düşük enerji tüketimi ve maliyet tasarrufu sağlar.

Daha uzun chiller ömrü: Yatırımınız daha kısa sürede geri döner, çünkü kompresör hiçbir zamantasarım sınırlarının dışında çalışmaz ve kondenser borusunda korozyon engellenir.

Chillerinizi durdurmak zorunda kalmazsınız: Otomatik boru temizleme sistemi chiller çalışırken kondenser borularını sürekli olarak temizler.

Düşük temizleme sistemi İşletme maliyetleri: Değiştirilmesi gereken sarf malzemeler sadece otomatik temizleme sisteminde kullanılan sünger toplardır.

Daha düşük su arıtma maliyetleri: Su arıtması sadece yardımcı ekipmanlarda tortu oluşumunu engellemek için gereklidir, bu da su arıtması için kullanılan kimyasallarda %50'ye varan oranda maliyet tasarrufu sağlar.

Çevre dostu: Otomatik temizleme sisteminde kimyasal kullanılmaz.

 

Ürün Literatürü

Lütfen bizimle iletişime geçiniz