Free Cooling

Çevre için Çevreden gelen enerji

 

Trane Serbest Soğutma çözümü (Free Cooling)

Binanızı kullanan kişiler için daima en yüksek ortam konforu standartlarını sağlamak için çalışmanız doğaldır. Ancak, işletme giderleri ile karbon ayak izini azaltmak ve bir yandan da mevzuat gerekliliklerine tam uyum sağlamak konusunda sürekli bir baskı altında olduğunuza da şüphe yoktur. Trane Serbest Soğutma çözümü, binanızın enerji tüketimini düşürerek bu zorlukları aşmanıza yardımcı olacaktır. Atmosfer koşulları elverişli olduğunda, soğutma ihtiyacınızı karşılamak için dışarıdaki havadan yararlanın.

Koşulların elverişli olduğu tüm bina tipleri için uygun

Bina tipi ne olursa olsun, dışarıdaki hava sıcaklığı düşük olduğu sürece Serbest Soğutma kullanılabilir. Çevresel koşulların elverişli olduğu yerlerde, yıl boyunca soğutma ihtiyacı olan sağlık merkezi, veri merkezi veya proses soğutma sanayi gibi faaliyetler, Serbest Soğutma avantajından yararlanmak için idealdir.

Daha uzun ekipman ömrü

Trane Serbest Soğutma çözümü, kompresörlerdeki aşınma ve yıpranmayı azaltacak şekilde soğutma gruplarının çalışma saatinin düşmesi ve ekipman ömrünün uzaması anlamına gelir. Ek bir avantaj da, Serbest Soğutma ile soğutma ihtiyacınız karşılanırken, soğutma grubu rutin bakım işlemlerini gerçekleştirebilme olanağıdır.

%60'a varan enerji tasarrufu

Coğrafi konuma ve kullanım yüküne ihtiyacına bağlı olarak, Trane Serbest Soğutma ile birlikte Trane Chiller Soğutma Grubu Kontrolleri, chiller soğutma grubu enerji tüketiminde %60'a varan tasarruf sağlayabilir.

Hızlı ve kolay entegrasyon

Trane Serbest Soğutma çözümü, mevcut chiller soğutma grubunuzun yanına kolaylıkla kurulabilir. Çözümün, chiller soğutma grubunuza sorunsuz bir şekilde entegre edilmesi konusunda, Trane'in soğutma sistemi tasarım ve uygulamaları alanındaki uzmanlığına güvenebilirsiniz.

 

Ürün Literatürü

Lütfen bizimle iletişime geçiniz