Yağ Analizi

Kompresörünüzü en yüksek güvenilirlik seviyesinde korumanızda temel bir destektir

 

Yağ Analizi

Yüksek yağ kalitesi, mümkün olan en uzun kompresör ömrünü sağlar. Düzenli yağ analizi, erken hasar riskini azaltmaya yardımcı olur, masrafl arınızı ve yağ değişim ihtiyaçlarınızı düşürür.

Yağ kalitesi, üç ana faktörden etkilenebilir:

Aşınma: Yağda bulunan katı parçacıklar kompresörün ömrünü azaltacak şekilde parçaları yıpratabilir. 

Kimya: Dahili kimyasal reaksiyonlardan (soğutucu akışkan değişimi veya yağ hidrolizi) doğan nemden veya yüksek asiditeden kaynaklanan yağ sıcaklığı değişikliklerine bağlı olan anormal viskozite

Kirlenme: Soğutucu akışkan devresinde nem.

Bu sorunlara yağın aşırı ısınması, kötü vakumlar, su, soğutucu akışkan veya hava sızıntıları ve katkı maddeleri neden olur. 

Yeni son teknolojimizin ürünü olan ve 40 yıllık deneyimimizle birleşen laboratuvarımız sayesinde, Trane uzmanları, en son teknoloji ve ekipman kullanılarak yürütülen en iyi HVAC yağ analizlerini uygulayarak bu durumları tanımlamaya hazırdır. 

Trane Yağ Analizi, küçük sorunları büyük durumlar haline gelmeden önce tespit etmek için kullanılan öngörücü bir araçtır. Ayrıca, arıza tespit süresini azaltır ve uygun bakım planlamasına imkan tanır.

Yağ değişim ihtiyacınız ciddi oranda düşürülebilir bu şekilde işletme maliyetleriniz ve atık yağın çevreye olan negatif etkisi düşürülebilir.

 

Ürün Literatürü

Lütfen bizimle iletişime geçiniz