Kapsamlı Başlangıç

Yüksek Performanslı Binaların Temeli

 

Trane Kapsamlı Başlangıç ile ilk yıl sistem performansını garanti altına alın

Binanızda Trane HVAC sistemini seçmenizin tabii ki bir sebebi var. Yıllar boyunca güvenle kullanılabilecek gelişmiş ve yüksek performans gösteren bir sistem arzusu. Ancak, sizin de bildiğiniz üzere, sistem performansını, güvenilirliğini ve hizmet süresini etkileyebilen çok sayıda kurulum ve durum değişkeni mevcuttur.

İlk yıl başarısını garanti etmek için iki önemli adım;

1. Kurulumu ve Başlangıcı Doğrulama; Sistem ömrünün başlarında yaşanan çoğu HVAC arızası ilk çalışma yılında gerçekleşir.

2. Kritik Parametreleri İzleme ve Sistem Ayarlarını Yapma; İlk alıştırma aylarında ilk yıl çalışmasını ve kritik parametreleri izlemek çok büyük öneme sahiptir. Bu sayede yatırımınız tam anlamıyla kullanabilir, üstün performans ve enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. 

On iki ay katma değerli servis HVAC sisteminizi Trane Kapsamlı Başlangıcı ile doğru şekilde kullanmaya başlayın. Çok büyük öneme sahip olan ilk işletim yılında kurulumun doğruluğunu onaylamak ve en yüksek seviyede performansa ulaşmak için bu en iyi seçenektir. 

Trane Kapsamlı Başlangıç garantinin ötesinde katkı sağlar ve yüksek performanslı bina temeli oluşturmak için beşi temel ve üçü opsiyonel olmak üzere sekiz servisten oluşan bir sistem referansı meydana getirir.

Yüksek Performanslı Binalar İçin Referans (Kapsamlı Başlangıç – 5 artı 3) 

5 Temel Servis

Kurulum sonrası kontrol: Sistem başlatıldıktan sonra ve başlangıçtaki kritik aylarda, fabrikada eğitilmiş bir teknisyen sisteminizi inceleyerek kurulum ve başlangıcın fabrika teknik özelliklerine uygunluğunu doğrulayacaktır. Standart dışı durumlar rapor edilecektir. 

Kıyaslama raporu: Yalnızca Trane'e özel yazılım kullanılarak sisteminizin kritik çalıştırma parametreleri ölçülür ve kayıtlarınız için bir rapor hazırlanır. Bu rapor ekipmanınızın mevcut çalışma karakteristiklerinin bir analizidir. Sonraki yıllarda performans değişikliklerini izlemek için "kurulduğu şekildeki" kıyaslama kullanılacaktır.

Sağlık kontrolü: Bir Trane teknisyeni ekipmanınızı inceleyerek kritik parametreleri ölçecek, ünite kontrol ayarlarını düzenleyecek ve uygun olmayan tüm işletme değerlerini düzeltecektir.

Chiller yağ analizi: Kompresör yağı örneği alınıp yağ laboratuvarımızda analiz edilir. Trane kimyagerleri örneklerdeki metalleri, asitliği ve nemi kontrol edip detaylı bir rapor hazırlarlar. Yağ analizinde bir sapma mevcutsa gelecekte arıza ve beklenmedik aksamalara mahal vermemek için düzeltici önlemler alınması önerilir.

Filtre değişimi: Filtreler Trane önerilerine göre değiştirilerek akış iyileştirilerek etkin sistem kullanımı sağlanır.

3 Opsiyonel Servisler

Vibrasyon Analizi: İlk kullanım yılı kıyaslama referansı oluşturmak için ideal zamandır. Bu referans, şaftın hizasız olması, yatak arızaları ya da motorda elektrik sorunları gibi gelecekte yaşanabilecek birçok arızanın belirlenmesine yardımcı olur. 

Çevrimiçi takip: Ekipmanınızı 7/24 izlemek için etkili ve ekonomik bir yol. Çevrimiçi takip ile kritik alarmlarınızı uzaktan izleyebilir, periyodik iletişim link doğrulaması yapabilir ve otomatik kritik alarm faaliyet raporları oluşturabilirsiniz. 

Operatör eğitimi: Fabrika tarafından yetkilendirilmiş bir teknisyen yerinde eğitim vererek operatörün en iyi Kullanım ve Bakım uygulamalarına hakim olmasını sağlayacaktır. Böylece sisteminizi güvenli, etkin ve güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Lütfen bizimle iletişime geçiniz