İklim Eylemine Bağlılık: Ingersoll Rand Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Michael W. Lamach'dan Mesaj

 

Haziran 2017

 

Son birkaç aydır, Ingersoll Rand'ın enerji talebini ve sera gazı emisyonlarını azaltma taahhüdüyle ilgili birçok soru aldım. Sorular bu hafta ABD'nin iklim değişikliği ile ilgili Paris Sözleşmesinden çekilmesi haberi ile yoğunlaştı.

Ingersoll Rand, Mayıs başında, büyük haber yayınlarında yer alan ve ABD'yi Paris Anlaşması'nda kalmaya çağıran tam sayfalık bir mektup imzalayan İklim ve Enerji Çözümleri Merkezi (C2ES) tarafından kurulan bir şirketler koalisyonuna katıldı. Mektubu imzaladık, çünkü iklim değişikliğinin küresel bir meselesi olduğuna inanıyoruz - dünya çapındaki müşterilerimiz politikadan veya düzenlemeden bağımsız olarak çözüm talep ediyor. Binalar, endüstriyel süreçler ve ulaşım sistemlerinden gelen enerji talebini ve sera gazı emisyonlarını nasıl azaltacağımız konusunda rehberlik istiyorlar. Yeniliklerimiz işletme performansını artırabilir ve çevre üzerindeki etkilerini azaltabilir.

Sürdürülebilirlik üzerine inşa edilmiş bir stratejiyle global bir şirket olan Ingersoll Rand, çevresel izimizi geliştirmeye kendini adamıştır. 2014 yılında yaptığımız cesur İklim Taahhüdü, ürünlerimizden ve operasyonlarımızdan gelen GHG emisyonlarını 2030'a kadar önemli ölçüde azaltmak için uzun vadeli bir vaat ve zaten çok büyük ilerleme kaydettik. Taahhüt, bir yıl boyunca 700.000 konutta kullanılan enerjiden kaynaklanan emisyonlara eşit, 2013 yılı temeline kıyasla ürünlerimizden küresel olarak 6.7 milyon metrik ton CO2e önlememize yardımcı oldu. Ayrıca, 2013 yılı temeline kıyasla, operasyonlarımızın sera gazı yoğunluğunu yüzde 23 oranında azalttık.

Ingersoll Rand gibi tüm sektörlerden işletmeler de iklim değişikliğine karşı bu cesur taahhütlerini yerine getirdi. Toplu olarak, yaygın yenilenebilir enerji kabulü, atılım teknolojisi geliştirme, yenilikçi kurumsal sürdürülebilirlik stratejileri ve güçlü bir çalışan angajmanı yolunu arıyoruz.

İmzalanan koalisyon mektubunun deyişiyle, müşterilerimizin, yatırımcılarımızın, topluluklarımızın ve tedarikçilerimizin refahı ile ilgilenmeye devam ediyoruz. Yenilik yapmaya ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu çözümleri sunmaya devam edeceğiz ve iklim esnekliğimizi güçlendirmeye kararlıyız.

İçtenlikle,

Michael W. Lamach

Başkan ve CEO