Trane, kiralık chillerleriyle Türkiye iklimlendirme sektörüne farklı bir hizmet anlayışı getiriyor

Ocak 2016-Rent Dergisi

İklimlendirme sistemleri ve çözümleri konusunda dünyanın önde gelen markalarından Trane, 2013 yılında 100’üncü yılını kutladı. Türkiye HVAC (Heating, Ventilating and Air Conditioning) -ısıtma, havalandırma, iklimlendirme- pazarında uzun bir süredir hizmet veren firmanın kiralama filosunda ise 15 adet chiller bulunuyor.

Bundan 2 sene önce chiller cihazlarının kiralanabileceği 5 adetlik bir filo kuran Trane’in birçok farklı sektörlerde farklı markalara ve işlere kısa  süreli, uzun süreli ve  satınalma opsiyonları ile kiralama hizmeti sundu.  Firma, 2016 yılında filosunu 30 adede çıkarmayı hedefliyor.

Trane tarafından yapılan açıklamada, müşteri ziyaretleri ve katılım gösterilen platformlarda chiller cihazının yatırım yapmak yerine kiralanabilir olması gerektiği vurgulaması yaptıklarına yer verilirken “Kira süresi boyunca garantiye sahip olunması da bu sistemin avantajlarından sadece birkaçıdır. Kiralama yöntemiyle gerçek işinize yatırım yapma imkânını buluyor ve odaklanabiliyorsunuz. Cihazların bakım, onarım masraflarıyla ayrıca uğraşmanıza gerek kalmıyor. Trane, sahip olduğu yenilikçi hizmet anlayışına duyduğu inancı hiç kaybetmeyerek sektöründe ayrı bir hizmet sahası kurmaya ve yeni başarılara imza atmaya devam edecek.” ifadeleri kullanıldı.

file