Trane Sintesis™ Hava Soğutmalı Soğutma GrubuTrane'den Yeni Nesil RTWD Serisi Su Soğutmalı Kondenserli Soğutma Grupları

15 Nisan 2011-Tesisat Market Dergisi

Trane, yeni R® RTWD serisi ile verimi (EER) 5.6 olan üçüncü nesil chillerler üretti. Trane, bu değerlere tasarım ve patentli ?Düşen Tip (Falling Film) Evaporatör? teknolojisi sayesinde ulaştı. Kullanılan evaporatör teknolojisi, karmaşık ekonomizer devrelerine ihtiyacı ortadan kaldırdı.

RTWD, Trane su soğutmalı chillerlerin üçüncü neslidir. Trane, yeni RTWD chilleri geliştirirken optimum dizaynı, en yüksek güvenirliliği ve performanstaki en ince ayarı sunmayı hedeflemiştir. Bu nedenle kompresörleri binlerce saatlik hızlandırılmış yaşlanma testlerine tabi tutmaktadır.

Yapılan çalışmalar sonucunda, herhangi bir dişli tahrikli cihazdan daha az hareket eden parçayı kullanan son teknoloji ürünü ?doğrudan tahrikli kompresörler? üretildi. Daha az hareketli parça, daha az aşınma ve daha sorunsuz bir çalışma anlamına gelir. RTWD sürekli soğutulmuş su kaynağına sahip olmanızı sağlayacak değerli bir yedekleme sistemi ile iki devreye sahiptir.

Hem yeni hem de yenilenmiş/güçlendirilmiş tesisatlarda standart çalışmaya ek olarak RTWD, bir kuru soğutucu ile, ısıtma pompasında veya ısı geri kazanım uygulamalarında çalışabilir. Bu, azalan enerji tüketimi veya kondenser döngüsünün kirlenme riskinin en aza indirilmesi ve daha iyi genel bina verimliliği anlamına gelir. Trane, kompresör, eşanjör, fanlar ve kontrol üniteleri dahil tüm önemli tüm parçaları kendisi tasarlamakta ve üretmektedir.

Özellikleri

  • Kolay Kurulum:

Tekli bağlantılar: Kompresör ve kontrol için birer bağlantı.

Daha hızlı devreye alınabilmeleri için tüm cihazlar fabrikadan çıkmadan önce çalışma testine tabi tutulur.

Tek parçalı kompakt ünite: Tüm RTWD cihazları standart kapılardan geçebilecek genişliktedir.

  • Bakım ve servis kolaylığı

Tüm ana parçalara güvenli ve kolay erişim.

Trane'nin eşsiz servis olanakları ile azaltılan sahiplik maliyetleri.

  • Güvenilirlik

Trane?nin vidalı kompresörleri geniş çalışma aralığında çok yüksek bir güvenilirlik sağlar. Bunun nedeni; düşük hızda olmaları, doğrudan tahrikli olmaları ve sadece üç hareketi parçaya sahip olmalarıdır.

Endüstri tipi kaliteye sahip sağlam ?uzun süre dayanıklı? ünite tasarımına sahiptir.
Beklenmeyen durumlarda kapanan diğer chillerlerin aksine R® Serisi, chiller çalışmasını akıllıca devreye sokan ve chiller'in online kalmasını sağlayan ileri Adaptive Control? istemine sahiptir.