Trane CenTraVac Soğutma Grubu Portföyüne Çevresel Ürün Beyanı (EPD) Doğrulaması Verildi

Trane, bütün Trane CenTraVac soğutma grubu portföyü için Tip III Çevresel Ürün Beyanı (EPD) doğrulamasını ve kaydını almaya hak kazandı. Tip III Çevresel Ürün Beyanı ( EPD) doğrulamasını ve kaydını almaya hak kazandı. Tip III EPD doğrulaması, soğutma grubu performansının çevresel etkileriyle ilgili iddiaların doğruluğunu onaylar ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu'nun (ISO) sertifikasyon gerekliliklerine uyulduğunu belgeler.

Sertifikasyon, şartname hazırlayıcılarının ve bina sahiplerinin çevresel performans iddialarının bağımsız üçüncü taraflarca doğrulamasını sağlar. Trane soğutma grubu sistemleri lideri Ryan Geister konuyla ilgili olarak şunları söyledi: '' Trane her zaman en üst düzey performans standartlarını ve çevresel sürdürülebilirliği sağlamaya çalışmıştır. Şu anda bütün CenTraVac portföyü için tamamlanan Tip III EPD sertifikasyonu sayesinde müşterilerimiz bağımsız onaylanmış çevresel performans verilerini kullanarak satın alma sırasında daha biliçli kararlar verebiliyorlar.''Trane Series E CenTraVac-mevcut CenTraVac soğutma gruplarıyla aynı düşük basınçlı tasarımı kullanan yüksek kapasiteli bir soğutma grubudur ve yeni nesil, düşük küresel ısınma potansiyeli (GWP) bir soğutucu akışkan olan Honeywell Solstice zd ( R-1233zd(E)) kullanır.  Bugün kullanılabilen santrifüjlü soğutma gruplarıyla karşılaştırıldığında yüzde 10 daha fazla enerji verimliliği sunar.

Trane Series E CenTraVac , yeni nesil düşük GWP soğutucu akışkanlar ve yüksek verimli çalışma sayesinde çevresel etkiyi azaltacak şekilde tasarlanan , iklimlendirme ve endüstriyel soğutucu akışkan kullanan ürünlerde kullanılmak üzere Ingersoll Rand tarafından geliştirilen EcoWise ürün portföyünde bulunan ilk ürünlerden biridir. Bu ürünler , uyumlu oldukları ve kullandıkları yeni nesil, düşük GWP'li soğutucu akışkanları sayesinde sera gazı emisyonlarını düşürerek çevre üzerindeki etkiyi azaltır, yenilikçi tasarımlarıyla güvenliği ve enerji verimliliğini korur veya arttırır.

CDHF_EcoWise_539x339