Bakü Kongre Merkezi

Bakü Kongre Merkezi Binası Hakkında

Geniş ortak alanları, zarif ve çarpıcı mimarisiyle birlikte, bol ortak alanları, 15 adet konferans odası bulunan ve 3.500 ziyaretçi kapasiteli çok amaçlı bir yapıdır. Bu oditoryum binası aynı zamanda, konferans, yemek davetleri, tiyatro, opera, sempozyum, ticari fuarlar ve sergiler için de kullanılabilmektedir.

Başarı Hikayesi

Bakü Kongre Merkezi binası Bakü / Azerbaycan’da yer alan, projesi Abu Dhabi merkezli proje firması tarafından dizayn edilmiştir. Projenin başında buz depolama sistemi ve buna uygun soğutma ekipmanları ile çizilmiştir.

Projenin devamında Trane Türkiye projeye dahil olarak, mütehait firma ile ve proje firması ile koordinasyonlu giderek projeyi hem verimli, hem de lokal şartlara en uygun optimum çözümlü hale gelmesinde destekte bulunmuştur.

Çözüm

Projenin son aşamalarında Trane, toplam yüke uygun, yedekli, soğutma ekipmanlarına ayrılan yere uygun, daha az elektrik tüketimleri ve çevreye uygun çözümlerin hepsini otomasyon sistemi ile de sağlayıp bu projeyi hem mütehaite, hem de proje firmasına onaylatmıştır. Soğutma gruplarının performans testleri hem mütehait, hem de projecinin eşlik etmeleriyle birlikte Fransa fabrikamızda başarıyla yapılmıştır.

Trane’in yüksek kaliteli ekipmanları, tam ve zamanlı servis desteği, mevcut Azerbaycan referansları da bu yüksek prestijli ve Bakü’nün en modern binalarından birinde Trane tercih edilmesinde yardımcı olmuş diğer etkenlerdir. 

Sonuç

Bu yüksek prestijli binada Trane ekipmanları ve otomasyon sistemleri kurulmuş, Mayıs 2015’te binanın açılışı öncesinde tüm testleri ve devreye almaları başarı ile yapılmış ve bina ile birlikte ekipmanlarımız da hizmet vermeye başlamıştır. Mütehait firma yetkilileri tarafımıza; Trane mühendislerinin hızlı dönüşleri, Trane servisinin hızlı ve doğru müdahaleleri ve projenin başından sonuna hem müteahite yardımcı, hem de doğru çözüm desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletmişlerdir ve şu yorumda bulunmuşlardır:

‘Bu projede başından sonuna doğru tespit ve yönlendirme ile başlayan destekleriniz, hızlı ve tecrübeli ekiplerinizin sahadaki müdahaleleri ile devam etti ve zamanında işi bitirerek, en iyi markayı tercih ettiğimizi bize kanıtladınız.’ 

Kurulu Sistem - Trane bu projede toplamda;

  • *5 adet RTHD model vidalı su soğutma grubu
  • *3 adet Kapalı Tip Su Soğutma Kulesi
  • **Chiller Plant Control (CPC)
  • **5 RTHD soğutma grubu
  • **10 adet sirkülasyon pompası
  • **5 adet kapalı tip su soğutma kulesi (VFD) kontrolü

Kullanmıştır.