Przykłady zastosowań dla lodowisk

Niepowtarzalny 3-kilometrowy tor lodowy przez holenderski polder.

Jazda na łyżwach na wolnym powietrzu zimową porą jest elementem holenderskiej kultury. W czasach, kiedy siły natury nie zapewniają już dostatecznie grubego lodu, aby uprawiać łyżwiarstwo na zamarzniętych kanałach i rzekach północnej części Holandii, światowy dostawca tymczasowych obiektów do uprawiania łyżwiarstwa oferuje najdłuższe odkryte lodowisko w kraju. Obiekt oferuje doznania zbliżone do jazdy na naturalnym lodzie, na trzykilometrowym torze lodowym ciągnącym się poprzez krajobraz holenderskich polderów, a także tor kartingowy do driftu.

Zapewnienie pokrywy lodowej na tak dużej powierzchni to kosztowne przedsięwzięcie, zatem celem było znalezienie energooszczędnych rozwiązań, które maksymalnie zwiększą sprawność instalacji.

Rozwiązanie

  • 16 agregatów chłodzących Trane na wynajem
  • System zdalnego monitoringu i sterowania
  • Na potrzeby instalacji firma Trane dostarczyła 16 agregatów na wynajem oraz stworzyła układ sterowania do rejestracji danych, umożliwiający zapis konkretnych parametrów oraz zapewniający optymalną pracę agregatów. Remco Ribbers, Inżynier ds. Wynajmu w Holandii, powiedział: „Możliwość zapewnienia przez Trane zaawansowanego technologicznie sterowania urządzeniami była głównym czynnikiem, który – przy wsparciu naszych wykwalifikowanych specjalistów – zapewnia użytkownikom możliwość nieprzerwanego korzystania z lodowiska w sezonie”.

     

Dwa tory do curlingu odniosły sukces dzięki wynajęciu naszych urządzeń

Dwa tory do curlingu w Szkocji potrzebowały modernizacji instalacji HVAC, aby zapewnić gościom najwyższy poziom komfortu i wydajności. Tory do curlingu dotychczas korzystały ze stałych agregatów chłodniczych, ale w ostatnich latach wynajem urządzeń uznano za bardziej opłacalny. Oba tory przeszły już na wynajem urządzeń, ale z zadowoleniem przyjęły ofertę oszczędniejszego rozwiązania na sezon curlingu trwający od sierpnia do końca marca.

Rozwiązanie

  • Wynajem agregatu chłodniczego RTAD 115

„W przypadku obu klientów reputacja Trane jako firmy niezawodnej i zapewniającej doskonałą obsługę była ważnym czynnikiem, którym kierowali się właściciele i operatorzy torów do curlingu” – powiedziała Linda McVittie, regionalny kierownik obsługi Trane w Wielkiej Brytanii. Firma Trane dostarczyła kompletne, niezawodne rozwiązanie. Termin dostawy agregatu chłodniczego pozostawił mnóstwo czasu na doskonałe przygotowanie tafli do nowego sezonu.

 

W tym sezonie Trane UK utrzymuje czołową drużynę hokeja na lodzie

Do Trane UK zgłosiło się Centrum Rekreacji zarządzane przez lokalny samorząd z prośbą o pomoc w sprawach dotyczących serwisu i utrzymania.

Po powstaniu dużego wycieku w instalacji HVAC lodowiska pojawiło się niebezpieczeństwo, że obiekt trzeba będzie zamknąć na czas remontu. Takie rozwiązanie nie było jednak brane pod uwagę, ponieważ drużyna hokejowa, lider ligi NIHL North 2 Division, oraz inni sportowcy musieli kontynuować treningi, aby móc osiągać dalsze sukcesy w sporcie.

Ówczesny wykonawca współpracujący z Centrum Rekreacji zaoferował już cenę wynajęcia agregatu, który miała zainstalować inna firma, do której samorząd wysłał już zapytanie, zapadła więc decyzja, aby zapytanie przesłać do innych firm w celu przedstawienia rozwiązania i porównania cen.

Rozwiązanie

  • Wynajem agregatu chłodniczego RTAD 150

Lokalny inżynier sprzedaży Trane UK szybko zebrał zespół Trane ds. usług wynajmu, który został wysłany następnego dnia na miejsce montażu. Zespół wykonał swoją pracę szybko i ekonomiczne rozwiązanie chłodzenia zostało wkrótce zaakceptowane przez Centrum Rekreacji, co wiązało się z zawarciem 4-tygodniowej umowy na dostawę agregatu chłodniczego RTAD 150 na wynajem, który bez najmniejszych problemów poradził sobie z utrzymaniem lodowiska. Instalacja agregatu nastąpiła zaraz po zatwierdzeniu oferty, co dało Centrum wystarczająco dużo czasu, aby przeprowadzić niezbędną naprawę w celu usunięcia wycieku w stałym układzie chłodzenia.

 

Zadzwoń, aby wynająć agregat już dziś

 

+48 660 466 100