Budynki biurowe

Wydajność budynku w celu powodzenia firmy

Trane czyni budynki lepszymi poprzez komercyjne rozwiązania komfortu.

Trane może zwiększyć wydajność Twojego obiektu, niezależnie od tego, czy w swojej produkcji zmierzasz do uzyskania ekonomicznego czy wydajnego miejsca pracy. Nasze zintegrowane rozwiązania poprawiają działanie budynku i jakość życia w jego wnętrzu. Za pomocą innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań zmieniamy warunki, w których ludzie pracują i tworzą.

Trane wykorzystuje oparte na ponad 100-letnim doświadczeniu otwarte podejście do usprawniania budynków. Nasze elastyczne i inteligentne rozwiązania HVAC umożliwiają obniżenie zużycia energii w budynkach komercyjnych nawet od 25%. Systemy automatyki budynków ułatwiają zarządzanie komfortem, dzięki czemu łatwiej będzie zachować warunki sprzyjające utrzymaniu wydajności pracowników i wysokiego stopnia wynajmu powierzchni.

Tylko firma Trane oferuje spełnienie poniższych podstawowych wymagań w celu zapewnienia sprawności budynku:

 • Energooszczędne urządzenia HVAC

 • Zaawansowane układy sterowania budynków

 • Usługi technologiczne oparte na chmurze obliczeniowej

 • Monitoring w celu utrzymania stabilnego działania

 • Kompleksowa oferta rozwiązań modernizacji dzięki rozbudowanej sieci serwisowej

 

Elementy sterowania systemów HVAC i budynków

Inteligentne urządzenia HVAC i elementy sterowania generują strumienie danych. Jeszcze do niedawna wartość tych danych była niewielka, ponieważ nie były po prostu dostępne. Firma Trane rozwiązała ten problem. Bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w dziedzinie sterowania i wiedzy dotyczącej potrzeb administratorów budynków i informacji, których mogą potrzebować, aby poprawić działanie budynku, zmieniamy sposób zarządzania budynkami, korzystając z inteligentnych sterowników i usług opartych na technologii.

Elementy i usługi sterowania budynkami zmieniają dane w materiał, który można wykorzystać na szereg praktycznych sposobów:

 • Ułatwienie i precyzja w kontroli komfortu w miejscu pracy

 • Podejmowanie świadomych i aktywnych decyzji dotyczących codziennych czynności konserwacyjnych i długofalowego zarządzania obiektem

 • Dostęp do elastycznych i dokładnych informacji dotyczących obciążeń

 • Pomiar, analiza i zarządzanie zużyciem energii

 

Komfort użytkowników jako priorytet

Jak ważne jest utrzymywanie odpowiedniej jakości powietrza, temperatury i wilgotności? To bardzo ważne.

Oprócz niedostatecznej przestrzeni jednym z głównych powodów wyprowadzki najemców jest brak komfortu. W budynkach użytkowanych przez właścicieli zapewnienie komfortu jest równie ważne: Niekomfortowe warunki pracy mogą spowodować obniżenie wydajności pracy nawet o 18%*.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zarządzanie wieloma obiektami w różnych lokalizacjach, jednym budynkiem lub jednym agregatem HVAC, Trane może zintegrować elementy sterowania i automatyki budynku i dostosować je do różnych potrzeb.

Zarządzanie klimatem, oświetleniem i energią w obiekcie znacznie ułatwia sterownik Tracer™ SC . To internetowe narzędzie do zarządzania ułatwia planowanie, tworzenie raportów i programowanie metodą „wskaż i kliknij” i nie wymaga specjalnej stacji roboczej: Dostęp do funkcjonalności Tracer SC można uzyskać z dowolnego komputera, smartfona lub tabletu. Wiele obiektów można obsługiwać w równie prosty sposób, jako jeden obiekt, używając oprogramowania stacji roboczej zarządzania budynkiem Tracer™ Ensemble .

*BOMA International (US)

Kontroluj budynki z dowolnego miejsca

Mobilne rozwiązanie kontroli budynku Trane zapewnia administratorom swobodę, elastyczność i spokój. Dostępna ze smartfona lub tabletu aplikacja mobilna   Tracer™ Building Automation Systems Operator Suite umożliwia administratorom obiektów monitorowanie i kontrolowanie budynków z dowolnego miejsca i o każdej porze.

 

 

Efektywność energetyczna w budynkach komercyjnych

Przyjazne dla środowiska budynki to coś więcej niż tylko trend. Dla wielu właścicieli nieruchomości komercyjnych nowe przepisy i rosnące koszty sprawiają, że projekty dotyczące efektywności energetycznej nabierają coraz większego znaczenia.

Specjaliści Trane współpracują z właścicielami i zarządcami budynków na całym świecie. Nasze doświadczenie wykorzystujemy, tworząc energooszczędne urządzenia HVAC i konstrukcje, które sprzyjają spełnieniu wymagań dotyczących oszczędzania energii i ochrony środowiska.

 • Obniżenie zużycia energii i kosztów

 • Obniżenie emisji dwutlenku węgla przez lokalne elektrownie

 • Zgodność z bieżącymi i przyszłymi przepisami

Utrzymywanie kontroli zużycia energii

Po osiągnięciu żądanego poziomu sprawności internetowe systemy automatyki budynku Tracer™ pomagają administratorom budynków w utrzymaniu korzyści. Sterowniki Tracer usprawniają obsługę systemu, korzystając z najbardziej intuicyjnego w branży interfejsu użytkownika. Wbudowane funkcje, takie jak tymczasowe pominięcie, pomagają w zapewnieniu, że systemy budynku będą pracować zawsze z optymalną wydajnością. Tracer™ BAS Operator Suite zapewnia dostęp mobilny do funkcji monitorowania i zarządzania sterowaniem budynku za pomocą smartfona lub tabletu.

Obniż rachunki za media

Starzejące się systemy HVAC niewątpliwie zużywają więcej energii niż wtedy, gdy były nowe. Ponadto energooszczędne urządzenia HVAC i systemy automatyki budynków w ciągu ostatnich dziesięciu lat przyczyniły się do powstania znacznych oszczędności energii. Poprzez dokładną, niezobowiązującą analizę lub audyt energetyczny Trane Building Advantage może określić, co należy zrobić, aby zwiększyć efektywność energetyczną i dokonać oceny odpowiednich rozwiązań modernizacyjnych, które obniżą koszty eksploatacji.

Formularz kontaktowy