Przemysł spożywczy

Zapewnienie odpowiedniego zarządzania łańcuchem chłodniczym

Łańcuch chłodniczy, obejmujący szereg ogniw – od producentów do konsumentów poprzez przetwarzanie, wytwarzanie, pakowanie, przechowywanie oraz dystrybucję – jest kluczem do zapewnienia jakości, bezpieczeństwa oraz zysków w zakresie żywności i napojów.

Począwszy od prostego magazynu aż do skomplikowanego zakładu przetwórstwa żywności, firma Trane opracowuje zintegrowane systemy niskich temperatur spełniające wymagania dystrybucji powietrza, temperatury, wilgotności oraz filtracji zgodnie z dobrą praktyką inżynierską oraz lokalnymi przepisami.

Niespotykane obciążenia chłodnicze występujące przy ekstremalnych warunkach wymagają wysokowydajnych agregatów chłodniczych pracujących przy pełnym lub połowicznym obciążeniu. Zastosowanie roztworów glikolu lub solanki pozwala na dokładne sterowanie warunkami wewnętrznymi i pełne wykorzystanie wydajności zoptymalizowanych wężownic chłodzących.

Przestój nie wchodzi w grę. Niezawodność systemu jest wynikiem optymalizacji projektu, wyposażenia, instalacji oraz konserwacji.

W branży żywności i napojów, kluczowym elementem jest system HVAC. Obejmuje to integrację kilku podzespołów, takich jak agregaty chłodnicze, pompy, rozdzielacze powietrza, sterowniki temperatury oraz wilgotności. Usługi wynajmu Trane to doświadczenie i gotowe urządzenia, które wyeliminują zagrożenia dla procesu produkcyjnego wyrobów spożywczych w sytuacjach awaryjnych, podczas planowanych przestojów lub szczytów produkcyjnych.


Skontaktuj się z nami już dzisiaj, aby omówić korzyści, jakie możesz uzyskać teraz i w przyszłości dzięki rozwiązaniom Trane dla przemysłu spożywczego.

 

Wyszukaj dodatkowe materiały dotyczące produktów: Litweb

Formularz kontaktowy