Centra danych

Niezawodne zarządzanie chłodzeniem

Rosnące zapotrzebowanie na usługi centrów danych stwarza nowe wymagania dotyczące kontroli temperatury. Gorące miejsca i niewystarczające chłodzenie mogą skutkować kosztownymi przerwami w pracy. Według szacunków chłodzenie i kontrola wilgotności odpowiada za od 40 do 60% kosztów fizycznej eksploatacji centrów danych.

Firma Trane tworzy systemy odpowiadające na różne potrzeby centrów danych, oferując pomoc przy projektowaniu, instalacji, rozruchu i bieżącej eksploatacji. Centra danych mogą skorzystać z:

  • Modułowych systemów umożliwiających rozbudowę w razie potrzeby.
  • Zarządzania zintegrowanego dla wszystkich systemów, co zapewnia, że oszczędności uzyskane w jednym z nich nie spowodują wzrostu kosztów w innym.
  • Szybkiego ponownego uruchomienia agregatu chłodniczego.

Zatrudniając największą liczbę akredytowanych specjalistów LEED, Trane współpracuje z organizacjami branżowymi i budowlanymi w celu rozwoju przyjaznych dla środowiska praktyk oraz zwiększania efektywności energetycznej.

Operacje centrów danych są bardzo wymagające i o ile głównym wymogiem jest utrzymanie maksymalnej dostępności, o tyle zużywanie ogromnej ilości energii już nie. Jeżeli Twój system pracuje poniżej optymalnych osiągów, być może zużywasz jej więcej, niż potrzeba. Stosując rozwiązania, które stwarzają możliwości optymalizacji Twojego budynku i jego instalacji, możemy pomóc w jego przekształceniu.

Trane Building Advantage to połączenie fachowej wiedzy w dziedzinie instalacji wewnątrzbudynkowych, ponad 100 lat doświadczenia w branży oraz technologii i zaawansowanych funkcji analitycznych, poprzez dostarczanie kompleksowych rozwiązań, które usprawnią Twój budynek i zwiększą wydajność firmy.

Systemy zarządzania budynkiem Tracer (BMS) to internetowe, elastyczne i umożliwiające rozbudowę platformy sterowania, które obsługują wiele otwartych protokołów i standardów interfejsów przemysłowych. Rozwiązania systemów zarządzania budynkiem Trane zapewniają uzyskanie optymalnej efektywności energetycznej i pewną oraz trwałą wydajność systemu HVAC dzięki zastosowaniu innowacyjnych aplikacji przez cały okres eksploatacji centrum danych.

Usługi wynajmu Trane to kompleksowa i dostosowana do potrzeb oferta rozwiązań urządzeń chłodzenia na wynajem, ograniczających ryzyko w sytuacjach awaryjnych i w przypadku planowanych przestojów. Niedostateczna moc chłodnicza może być przyczyną kosztownych przerw w pracy, a także może wpływać niekorzystnie na jakość i wydajność serwerów. Nasze kompleksowe tymczasowe rozwiązania chłodzenia uwzględniają wybór, instalację, przeglądy oraz rozruch właściwego sprzętu mającego za zadanie wspomagać realizację potrzeb biznesowych klienta oraz osiąganie założeń eksploatacyjnych.

Formularz kontaktowy