Firma Trane wprowadza nowe rooftopy Airfinity™ z przetwornicą częstotliwości (Adaptive Frequency™ Drive)

Nowe rooftopy (powietrzne pompy ciepła) firmy Trane wyposażone są w technologię umożliwiającą zmianę prędkości pracy sprężarek oraz system inteligentnego sterowania - czyli funkcje, które pozwalają dostosować wydajność do potrzeb budynku.

Bruksela, 16 września 2020 r. —  Trane®, wiodący globalny dostawca rozwiązań HVAC, a także marka firmy Trane Technologies, ogłosił dzisiaj najnowszy dodatek do portfolio swoich rooftopów (pomp ciepła powietrze-powietrze) Airfinity™. Nowe moduły są wyposażone w sprężarki o zmiennej prędkości pracy zapewnianej przez napęd Adaptive Frequency™ Drive. Są one dostępne z wydajnościami od 20 kW do 65 kW, dzięki czemu spełniają potrzeby niewielkich i średnich budynków komercyjnych oraz przemysłowych.

Dzięki technologii Adaptive Frequency™ Drive poprawiono wydajność tych modułów przy częściowym obciążeniu i uzyskano sezonową efektywność energetyczną dla trybu chłodzenia (SEER) do 5,57 kW/kW oraz dla trybu grzania (SCOP) do 3,38 kW/kW. Wszystkie modele z zapasem spełniają wymagania dyrektywy Ecodesign Tier 2 (2021). Moduły płynnie dostosowują swoją pracę do wymagań budynku, dzięki czemu zmniejszają zużycie energii, zapewniają dokłądniejszą kontrolę temperatury oraz gwarantują poprawę jakości powietrza w budynku. Ze względu na fakt, że stabilnie utrzymują wymagania dotyczące jakości powietrza, z powodzeniem można je wykorzystywać w magazynach.

W celu dalszego zwiększenia efektywności energetycznej w budynkach rooftopy Airfinity™ firmy Trane są wyposażone w dodatkowe funkcje pozwalajace na oszczędność energii, takie jak adaptacyjny przepływ powietrza osiągany dzięki wentylatorom o zmiennej prędkości obrotowej, a także odzysk energii cieplnej. Zgodność z systemem zarządzania Trane Tracer Concierge™ umożliwia właścicielom obiektów zdalną kontrolę nad wieloma rooftopami z poziomu tabletu lub smartfona.

Dominique Silva, Manager produktów w Trane Europe: Wzrost urbanizacji i rosnąca liczba osób spędzających czas w biurze sprawiają, że kontrola jakości powietrza stale zyskuje na znaczeniu. Rooftopy z ich kompaktową konstrukcją i uniwersalnymi funkcjami wyjątkowo dobrze sprawdzają się jako rozwiązanie dla budynków w obszarach miejskich, gdzie przestrzeń jest zwykle ograniczona. Ten nowy dodatek do naszego portfolio sprawia, że firma Trane rozszerza zakres obsługiwanych mocy w dół do 20 kW, zapewniając w ten sposób więcej opcji i większą elastyczność właścicielom budynków. Obecnie oferujemy serię central o mocy do 300 kW wyposażonych w ten sam sterownik i zdolnych do wspólnej pracy.

Portfolio produktów Airfinity™ stanowi uzupełnienie gamy zewnętrznych, uniwersalnych central typu Plug-and-Play, przeznaczonych do chłodzenia, ogrzewania i wentylacji. Skracają one czas pracy instalatorów, a jednocześnie ograniczają początkowy wydatek inwestycyjny i koszt dalszego utrzymania. Wydajność rooftopów została gruntownie przetestowana i zatwierdzona w najnowocześniejszym ośrodku testowym firmy Trane w Epinal we Francji. Ten główny ośrodek badawczy jest uprawniony do badania produktów HVAC zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi, w tym na przykład normą europejską EN 14511 oraz wymaganiami Eurovent.

Niektóre kluczowe cechy rooftopów Trane Airfinity™ z napędem Adaptive Frequency™ Drive:

  • Wydajność chłodzenia i wydajność ogrzewania od 20 kW do 65 kW.
  • Zakres przepływu powietrza od 3860 do 12 000 metrów sześciennych/godzinę.
  • Z zapasem spełnia wymogi dyrektywy Ecodesign Tier 2, która zacznie obowiązywać w lipcu 2021 roku.
  • Freecooling w lecie i opcja odzysku ciepła zapewnia większą wydajność i bardziej zrównoważoną pracę.
  • Praca pompy ciepła do minus 10 stopni Celsjusza na zewnątrz oraz tryb hybrydowy wykorzystujący dodatkową nagrzewnicę dla zastosowań w zimniejszym klimacie.

Rozwiązanie Airfinity™ marki Trane wpisuje się w zobowiązanie firmy Trane Technologies do tego, że do roku 2030 zmniejszy zużycie węgla swoich klientów o jedną gigatonę, czyli równoważnik rocznej łącznej emisji Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii.

Dodatkowe informacje dotyczące pełnej oferty rozwiązań Trane są dostępne na stronie internetowej www.Trane.eu.

# # #

Informacje o firmie Trane

Trane — marka firmy Trane Technologies (NYSE: TT), która jest globalnym innowatorem w dziedzinie klimatu, a jej działalność opiera się na tworzeniu komfortowych, energooszczędnych środowisk wewnątrz budynków przeznaczonych do zastosowań komercyjnych i mieszkaniowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trane.eu or www.tranetechnologies.com.

Contact Information

Geraldine Velner

Communications Leader, Trane Technologies EMEA

+32493282676

geraldine.velner@tranetechnologies.com

Michal Karkoszka

Contractor, Trane Technologies

+48222435357