Společnost Trane představuje XStream™, novou generaci vodou chlazených chladicích jednotek se šroubovými kompresory s bezkonkurenčním výkonem

Nová řada přináší možnost chlazení i vytápění a je dostupná ve čtyřech různých úrovních účinnosti, kde nejvyšší výkony dosahují až 2,3 MW, což je na současném trhu nejvíce

Brusel, 24. června 2016 - Společnost Trane, přední celosvětový poskytovatel řešení a služeb pro komfort vnitřního prostředí, a značka společnosti Ingersoll Rand představují XStream™, novou generaci vodou chlazených chladicích jednotek se šroubovými kompresory, nyní dostupných i v Evropě a na Blízkém Východu. Nová řada chladicích jednotek se zaměřuje na potřeby vlastníků budov, kteří hledají vysokou provozní účinnost, všestrannost aplikací a nejlepší možnou návratnost investice, která bude kompenzovat rostoucí náklady na energie.

Nová řada XStream nabízí vysoký výkon až do 2,3 MW, což je na současném trhu nejvíce. XStream poskytuje spolehlivou a efektivní alternativu pro vlastníky, kteří požadují vyšší sezónní účinnost
v kritických aplikacích a budovách, jako jsou datová centra, nemocnice, procesní chlazení, velké kancelářské budovy a dálkové chlazení i vytápění.

„Naše nová generace chladicích jednotek Trane XStream je skvělou volbou pro budovy, které vyžadují velkou kapacitu a vysoké výkony v oblasti energetické účinnosti, a zároveň přesně odpovídají dalším požadavkům na vytápění nebo proměnlivou extrémní zátěž“, říká Erik van Oossanen, manažer portfolia ve společnosti Trane. „Řada XStream momentálně na trhu chladicích jednotek nemá žádnou konkurenci a poskytuje našim zákazníkům možnost provozu i při vysokých kondenzačních teplotách až do 65 °C a až do -12 °C na straně výparníku. Proto jsou dokonale vhodné pro aplikace s vysokou kondenzací vody a komfortní aplikace pro vytápění nebo pro sanitární dodávky teplé vody.“

Variabilní design portfolia chladicích jednotek XStream přináší efektivní konfigurace, které mohou být skutečně ušité na míru potřeb zákazníků. To zahrnuje:

  • Systémy dostupné ve čtyřech úrovních účinnosti, které dosahují předního poměru energetické účinnosti (EER) a evropského sezónního poměru energetické účinnosti (ESEER). Model XStream XE, který nabízí čistou hodnotu EER rovnou 5,72 (5,88 pro hrubou hodnotu EER), a jednotku XStream HSE, která dosahuje dokonce čisté hodnoty ESEER rovné 7,49 (7,69 pro hrubou hodnotu ESEER).
  • Řadu vybavenou sériovým protiproudem, který výrazně zvyšuje účinnost chladicí jednotky a snižuje náklady na instalaci.
  • Všechny velikosti dvouokruhových konfigurací, díky kterým je zapotřebí snížený obsah chladiva na okruh, a tím se zvyšuje spolehlivost.
  • Plnou kompatibilitu pro použití proměnného průtoku v případě snížené spotřeby energie.

 

Díky funkcím jako Trane Adaptive Control™se špičkovými patentovými algoritmy a několikanásobnými diagnostickými schopnostmi mohou správci budov reagovat a zabránit kolapsu systému v případě neobvyklých provozních podmínek. Tato proaktivní možnost ještě zvyšuje spolehlivost systému vyžadovanou v náročných aplikacích. Navíc je doplněna desítkami let zkušeností společnosti Trane v oblasti technologie šroubových kompresorů a statisícemi funkčních jednotek po celém světě.

Všechny chladicí jednotky XStream prochází kompletní funkční zkouškou a validací v nejmodernější zkušební laboratoři společnosti Trane v Epinal ve Francii. Pro zajištění nejvyšších standardů kvality počítačem řízený testovací program kompletně zkontroluje čidla, zapojení, elektrické součásti, funkce mikroprocesoru, komunikační schopnosti a expanzní ventily.

# # #

O společnosti Ingersoll Rand a Trane
Společnost Ingersoll Rand (NYSE: IR) zlepšuje kvalitu života tím, že vytváří pohodlná, udržitelná a úsporná prostředí. Naši zaměstnanci a rodina našich značek — včetně Club Car®, Ingersoll Rand®, Thermo King® a Trane® — spolupracují na zvyšování kvality a komfortu vzduchu v domácnostech a budovách, při transportu a ochraně potravin a zboží a na zvýšení průmyslové produktivity a účinnosti. Jsme firmou s globální působností a s obratem 13 miliard $, která ve svůj prospěch i ve prospěch svých zákazníků dbá na trvale udržitelný rozvoj. Řešení společnosti Trane umožňují skutečnou optimalizaci vnitřních prostor. Společnost nabízí široké portfolio energeticky úsporných systémů vytápění, větrání a klimatizace a také stavební služby, dodávky náhradních dílů a pokročilé řízení. Další informace najdete na stránce www.ingersollrand.com nebo trane.com.