Společnost Trane přichází na trh se vzduchem chlazenou spirálovou chladicí jednotku Sintesis™ Advantage s chladivem R-454B s nízkým GWP • Nyní jsou k dispozici modely Trane Sintesis™ Advantage CGAF, které využívají R-454B jako alternativu chladiva R-410A s nejnižším GWP
 •  
 • Brusel, 22. června 2021 –Společnost Trane®, přední celosvětový poskytovatel řešení chlazení a služeb pro komfort vnitřního prostředí a značka společnosti Trane Technologies, dnes představila svůj nejnovější přírůstek v portfoliu spirálových kompresorových chladicích jednotek, tepelných čerpadel, vícetrubkových jednotek a rooftopů s chladivem R-454B s nízkým potenciálem globálního oteplování (GWP). Vzduchem chlazené chladicí jednotky Sintesis™ Advantage CGAF s chladivem R-454B jsou nyní k dispozici v rozmezí od 150 do 670 kilowattů (kW). Jednotky poskytují až o 5 % lepší účinnost chlazení a stejně široký rozsah provozních parametrů ve srovnání s ekvivalentními modely jednotek s chladivem R-410A.
 • Chladivo R-454B, je směsí HFO/HFC[1], která nenarušuje ozonovou vrstvu, má hodnotu GWP 467, což je nejnižší hodnota mezi chladivy, která jsou dnes k dispozici pro technologii spirálových kompresorů.     R-454B nabízí 76% snížení přímého dopadu GWP oproti R-410A a 34% snížení oproti chladivu R-32 HFC. Reaguje tak na potřebu zákazníků po udržitelném chladivu, které zajistí jejich investice do budoucna a zmírní tak zvyšující se daňové sazby uvalené na chladiva v celé Evropě.
 • „Od roku 2014 navrhuje společnost Trane výrobky s chladivy s velmi nízkým GWP, které jsou šetrné k životnímu prostředí a dobré pro business našich zákazníků, aniž by to způsobilo snížení kvality, spolehlivosti nebo výkonu,“ říká Louis Rompre, manažer portfolia společnosti Trane pro Evropu, Střední východ a Afriku. „Přímým přechodem z chladiva R-410A na R-454B si udržujeme přední pozici na trhu a nabízíme našim zákazníkům nejvyšší možné snížení GWP ze všech možných budoucích výměn jednotek.“
 • Všechny jednotky s novým chladivem R-454B jsou důkladně testovány ve zkušební laboratoři společnosti Trane umístěné ve výrobním a konstrukčním centru ve francouzském Epinalu.  Laboratoř funguje jako ověřovací centrum pro vývoj nových výrobků, kde je možné simulovat všechny – i extrémní – provozní podmínky, s nimiž se setkáváme během životnosti zařízení HVAC.  Zkoušky prováděné ve zkušební laboratoři společnosti Trane zahrnují testování chladicích okruhů, které udržují chladivo v původním stavu – a zaručují tak nejvyšší výkon po celou dobu životnosti jednotky.
 • Nové modely Sintesis Advantage CGAF s chladivem R-454B jsou součástí portfolia Trane Technologies EcoWise™. Exkluzivní produktové portfolio EcoWise™ zahrnuje systémy HVAC, chladicí systémy a výrobky určené ke snížení nežádoucích dopadů produktů společnosti Trane Technologies na životní prostředí, organizaci a na zákazníky.
 • Společnost Trane zavádí chladivo R-454B v celém portfoliu spirálových kompresorů a brzy doplní svou nabídku ekologických chladiv s nízkým a velmi nízkým GWP ve všech produktových řadách v systémech vytápění, větrání a v klimatizaci (HVAC). V závislosti na produktovém portfoliu a technologii kompresorů, již společnost Trane nabízí jednotky s chladivy R-513A, R-514A,R-1234ze a R-1233zd (E). Tato strategie je v souladu se snahami společnosti Trane Technologies o udržitelnost do roku 2030 se závazkem snížit emise uhlíku u zákazníků o jednu gigatunu, což odpovídá ročním emisím Itálie, Francie a Velké Británie dohromady.
 • # # #
 • O společnosti Trane
 • Společnost Trane – Trane Technologies (NYSE: TT), globální inovátor v oblasti klimatizace – vytváří příjemné, energeticky efektivní vnitřní prostředí pro komerční a obytné aplikace. Další informace naleznete na adrese www.trane.eu nebo www.tranetechnologies.com
 •  
 • [1] HFO – hydrofluoroolefiny; HFC – hydrofluorokarbony

Contact Information

Geraldine Velner

Communications Leader, Trane Technologies EMEA

+32493282676

geraldine.velner@tranetechnologies.com

Michal Karkoszka

Contractor, Trane Technologies

+48222435357